Mapy - ciekawe serwisy

podkategorie
strony: 1 2 3 »

Mapy - ciekawe serwisy

Mapy z przeszłością„Mapy z przeszłością” to blog dedykowany społeczności zainteresowanej tematyką związaną z kartografią, historią, geografią, i szeroko rozumianym GIS. Jest to kontynuacja projektu „Mapy WIG w XXI wiek”, który otrzymał III Nagrodę Publiczności w
Oldmapsonline.orgSerwis umożliwia wyszukiwanie historycznych map opublikowanych przez biblioteki cyfrowe na całym świecie. Korzystanie jest bardzo proste - należy kliknąć na interesujące nas miejsce a wyniki wyszukiwania zostaną automatycznie wyświetlone po prawej
MapsterMapster to serwis w którym zebrane są linki do prawie 8500 !!! dawnych, archiwalnych map terenów Polski. Mapy są wysokiej jakości, szukanie ułatwiają graficzne skorowidze i wyszukiwarka miejscowości. Mapy w Mapsterze: WIG, Grossblatt, austriacka
Mapranksearch, Geograficzna wyszukiwarka map!!!Geograficzne wyszukiwanie map ze zbiorów kartograficznych Republiki Czeskiej, oparte na google maps. Obejmuje także tereny I Rzeczpospolitej.
Geoportal.gov.plPortal oferujący dostęp do najlepszych zdjeć satelitarnych i lotniczych Polski. Serwis zawiera ponadto rastrowe mapy topograficzne w skali 1: 10 000, mapy hydrograficzne, sozologiczne oraz oferuje dostęp do danych katastralnych.
FTP SuperstefanaJeden z najstarszych i najobszerniejszych zbiorów map w polskim internecie. Zawiera wiele map zarówno jedno jak i wieloarkuszowych. W szczególności polecam Mapę Kwatermistrzostwa z 1843 ( Topograficzna Karta Królestwa Polskiego) w skali 1: 126
Mapy GoogleŚwiat wg. Googla, najpopularniejszy chyba na świecie internetowy serwis mapowy oferujący dostęp do zdjęć satelitarnych i map całego świata.
Cyfrowa mapa Imperium RzymskiegoProjekt PELAGIOS - Internetowa mapa Imperium Rzymskiego oparta na Google Maps. Wyszukiwanie miejsc wg nazw antycznych i współczesnych. Legenda do mapy znajduje się pod paskiem wyszukiwarki. Opis projektu PELAGIOS:
Archiwum Map WIG - Mapywig.orgNajwiększy zbiór map Wojskowego Instytutu Geograficznego. Serwis zawiera także mapy: rosyjskie, niemieckie, austro-węgierskie i inne. Jeden z najstarszych polskich projektów z mapami archiwalnymi.
Baza miejscowości kresowychBaza 54817 miejscowości woj. kresowych wraz z lokalizacją na mapie. Baza zawiera spis ksiąg zawartych w zespole 618/2 z Centralnego Historycznego Archiwum Państwowego Ukrainy we Lwowie wraz z numerami odpowiednich filmów w FamilySearch Library!
strony: 1 2 3 »